DSC6292Marzysz o romantycznym ślubie, który będzie pełen magii i zapadnie w pamięci wszystkich gości na długie lata? Ślub w plenerze może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie i twojej drugiej połówki! W dzisiejszym artykule podpowiem ci 7 sposobów, jak zorganizować niezapomnianą ceremonię ślubną na świeżym powietrzu.
1. Wybierz wymarzone miejsce
Przy organizacji ślubu w plenerze najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca. Czy to będzie malowniczy ogród, plaża czy urokliwe jezioro - ważne jest, abyś czuł się tam swobodnie i szczęśliwie. Spacerując po potencjalnych lokalizacjach, zwróć uwagę na atmosferę, krajobraz i dostępność dla gości.
2. Udekoruj przestrzeń
Aby nadać swojemu ślubowi w plenerze wyjątkowego charakteru, postaw na piękne dekoracje, które będą harmonizować z otaczającą przyrodą. Zamiast tradycyjnych łuków czy ławek, zdecyduj się na naturalne elementy, takie jak kwiatowe girlandy i drewniane krzesła. Stwórz romantyczny nastrój przy pomocy świec lub lampki świętej.
3. Planuj harmonogram

Ślub w plenerze wymaga dokładnego zaplanowania harmonogramu, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień lub problemów. W przypadku pogody, warto mieć plan B - alternatywną przestrzeń na wypadek deszczu. Pamiętaj również o dostępności toalet i punktu gastronomicznego dla gości.
4. Zagraj na emocjach
Przeniesienie ceremonii ślubnej na świeże powietrze daje nam więcej swobody w kreowaniu nastroju. Wykorzystaj to! Organizując ślub w plenerze, masz możliwość wprowadzenia zabawnych i wzruszających elementów, które będą zapadły w pamięci wszystkich. Może to być moment, w którym goście wypuszczają latawce z życzeniami dla nowożeńców, czy symboliczny taniec o zachodzie słońca?
5. Stwórz strefy komfortu
Pamiętaj, że nie wszystkie części ceremonii i przyjęcia mogą odbywać się na otwartej przestrzeni. Stwórz strefy komfortu dla gości, gdzie mogą schować się przed słońcem lub deszczem. Może to być przygotowane namioty lub nawet wnętrze pobliskiego budynku. Ważne jest, aby wszyscy czuli się dobrze i mogli cieszyć się tym wyjątkowym dniem.
6. Zadbaj o dobre jedzenie
Chociaż ślub w plenerze może być nieformalny i bardziej swobodny, warto zadbać o wyjątkowe menu. Postaw na sezonowe owoce i warzywa, które dostępne są w lokalnych gospodarstwach. W przypadku gorących dni, zapewnij gościom orzeźwiające napoje i letnie przekąski. Oryginalne i smaczne jedzenie z pewnością będzie dodatkowym elementem, który zostanie w pamięci gości.
7. Zachowaj piękne wspomnienia
Nie zapomnij zorganizować profesjonalnego fotografa oraz kamerzysty, którzy uwiecznią najpiękniejsze momenty tego dnia. Plenerowa ceremonia ślubna to doskonała okazja do wykonania magicznych zdjęć w otoczeniu przyrody. Możesz także zaprosić gości do korzystania z polaroidów lub selfie sticków, aby każdy mógł uwiecznić ten wyjątkowy dzień.
Ślub w plenerze to idealne rozwiązanie dla par marzących o romantycznym, niekonwencjonalnym ślubie. Pamiętaj jednak o kilku ważnych aspektach, takich jak planowanie pogody oraz dostępność udogodnień dla gości. Zastosuj się do naszych 7 sposobów, a twój ślub w plenerze będzie niezapomnianym i magicznym dniem dla was i waszych bliskich!
Do zobaczenia w kolejnym artykule,